Мі-8 для армійської авіації

09 квітня 2021 року Державне підприємство «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН» передав армійській авіації Сухопутних військ Збройних сил України відремонтований та модернізований вертоліт Мі-8МТ, льотні випробування якого з успіхом були проведені в березні місяці.
На даному вертольоті реалізовано наступні блоки модернізації:

1. Захист вертольоту та членів екіпажу здійснено за рахунок встановлення вітчизняних систем активного та пасивного захисту від ракет з інфрачервоними голівками самонаведення (система оптикоелектронної протидії та системи викиду хибких теплових пасток). Забезпечено додатковий захист кабіни екіпажу за допомогою використання броньованих плит вітчизняного виробництва.

2. Вдосконалення радіонавігаційного обладнання дозволяє виконувати польоти за міжнародними авіаційними лініями відповідно до вимог ІСАО (встановлено 2 комплекти супутникової навігаційної системи, радіолокаційний відповідач, аварійний радіомаяк, твердотільний аварійно-експлуатаційний реєстратор польотної інформації з можливістю запису переговорів членів екіпажу). Забезпечення польотів на гранично малих висотах за рахунок заміни застарілого обладнання на сучасний радіовисотомір західного виробництва. Вдосконалення радіозв’язкового обладнання виконано шляхом заміни низьконадійної радіостанції на короткохвильову радіостанцію західного виробництва.

3. Реалізація можливості виконання десантування та пошуково-рятувальних операцій здійснюється за рахунок оснащення вертольоту системою десантування в два потоки через вантажні стулки та оснащення авіаційним пошуковим прожектором західного виробництва.
Для виконання польотів в складних метеоумовах існує можливість оперативного дооснащення зазначеного вертольоту метеолокатором західного виробництва.


ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КОНОТОПСЬКИЙ АВІАРЕМОНТНИЙ ЗАВОД «АВІАКОН», на сьогоднішній день є одним з найбільш потужних та успішних підприємств оборонно-промислового комплексу України, а також єдиним в державі підприємством, яке володіє унікальною технологією повного циклу капітального ремонту вертольотів конструкції М.Л. Міля (за виключенням ремонту головних редукторів та авіаційних двигунів) та робіт з переобладнання та модернізації зазначених вертольотів.